Aksident në Qubrel të Skenderajt, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar si pasojë e një vet-aksidenti në fshatin Qubrel të Skenderajt.

Rastin për Demokracia.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Një aksident trafiku me të lënduar është shkaktuar rreth  orës 18:00, në rrugë rajonale Mitrovicë-Pejë  përkatësisht në segmenti rrugor në fshatin Qubrel të Skenderajt. Në aksident është përfshirë një automjet, si pasoj e humbjes se kontrollit ndaj automjetit  automjeti del jashtë rrugës”, tha Zahiti.

Ai tha më tej se si pasojë e aksidenti drejtuesi dhe pasagjeri kanë pësuar lëndime dhe kanë kërkuar tretman mjekësor.

Foto Ilustrim