Restaurant Blinaja

Drenicë

E quajti Granitin ‘rrugaç’, Ragim Xhaka i reagon ashpër Zana Avdiut

Zana Avdiu u bë virale me një postim që e kritikonte Granit Xhakën për gjestin që e bëri në ndeshjen… Read More

3 hours ago

Përurohet xhamia në Llazicë, do ta ketë emrin e hoxhës dëshmor Shaban Gashit

Të dielën e 4 dhjetorit është përuruar xhamia e fshatit Llazicë së Komunës së Malishevës. Kjo xhami kishte nisur që… Read More

4 hours ago

Ky është burri nga Skenderaj që kërcënoi ish-gruan se rasti i tyre do të përfundojë me vrasje

U raportu sot për një rast të frikshëm që ka ndodhur në një familje në Skenderaj, ku një burrë e… Read More

4 hours ago

Lladrovci: Draft-ligji për pagat në sektorin publik, degradues për nivelin lokal

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka paraqitur kritikë ndaj Draft-ligjit për pagat në sektorin publik, ku evidenton disproporcion… Read More

7 hours ago

Burri nga Skenderaj shkel urdhrin mbrojtës, e kërcënon ish-gruan me vrasje

Urdhrat që lëshojnë Gjykatat ndaj personave të cilët kanë kryer dhunë në familje jo gjithmonë respektohen dhe për pasojë vepra… Read More

14 hours ago

Dëmet nga reshjet, Skënderaj ia kërkon Qeverisë rreth 400 mijë euro

Dy javë më parë shumë komuna në Kosovë pësuan vërshime për shkak të reshjeve të shumta të shiut. Dëmet nga… Read More

14 hours ago

“Ta ha zemrën”, kështu iu drejtua Xhaka Shaqirit pas golit kundër Serbisë

Zvicra e mposhti Serbinë 3:2 në kuadër të grupeve në Kupën e Botës dhe kjo fitore doli të ishte një… Read More

14 hours ago

Lladrovci: Granit, Shaqë, lartë e më lartë shqiponja, ju duam fitimtar!

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka përgëzuar Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin për fitoren e sontme ndaj Serbisë,… Read More

2 days ago

Video/ Momenti kur Granit Xhaka i shanë të gjithë kampin serb…

Momenti kur Granit Xhaka i shanë të gjithë kampin serb. Pas provokimeve të vazhdueshme, Granit Xhaka nuk ka duruar dhe… Read More

2 days ago

Lladrovci në Emiratet e Bashkuara Arabe takohet me ambasadorin e Maqedonisë së Veriut, Abdylkadër Memedin

Kryetari i Komunës së Drenasit është duke qëndruar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ai sot gjatë ditës është takuar me… Read More

2 days ago