Restaurant Blinaja

Lajme

Lladrovci: Më 2 prill, të dëshmojmë se udhëheqësit tanë nuk janë vetëm as kurrë nuk do të jenë të vetëm

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në "Marshin për Drejtësi" që do të… Read More

2 hours ago

Përkujtohet dëshmori Bekim Hysenaj

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga nënkryetari Shala dhe drejtorë të drejtorive komunale, sot gjatë ditës… Read More

8 hours ago

Pensionohet mësimdhënësi Ruzhdi Orana, emocione të papërshkruara pas kontributit 40 vjeçar (FOTO)

Mësimdhënësi nga Zabeli i Ulët, Ruzhdi Orana, sot gjatë ditës ka mbushur 65 vite. Njëherit kjo ditëlindje rezulton edhe me… Read More

9 hours ago

24 vite nga vrasja e mësuesit Sadri Gashi

Sot më 20 mars, përkujtojmë 24 vjetorin e vrasjes së arsimtarit Sadri Gashi dhe martirëve të tjerë në Skënderaj Sot,… Read More

1 day ago

Stresi e viziton Gani Gecin në Llaushë (FOTO)

Fituesi i Big Brother Vip Kosova, reperi Arkimed Lushaj i njohur si Stresi së fundi ka shkuar në fshatin Llaushë… Read More

2 days ago

Dorëzohet në Polici i dyshuari për tentim vrasjen e 50-vjeçarit në Drenas, zbulohet identiteti i tij

Para rreth dy javësh ndodhi një rast i tentim vrasjes në një pyll në fshatin Baicë të Drenasit, ku një… Read More

2 days ago

Zhduket 13-vjeçarja nga Kaçaniku, familja kërkon ndihmë nga Policia dhe qytetarët për ta gjetur

Melisa Krasniqi 13 vjeçare nga komuna e Kaçanikut raportohet se është zhdukur që nga dita e premte. Lajmin për zhdukjen… Read More

2 days ago

Ramiz Lladrovci: Vetëqeverisje apo vet menaxhim është baras me vetëmashtrim

Opinion Nga e thëna në të bërë, është në mes një mal i tërë, kjo fjalë e popullit pasqyron atë… Read More

2 days ago

Sot u mbajt “Gara Ndërkombëtare e Matematikës Kangaroo 2023” ku pjesëmarrës ishin mbi 130 nxënës të klasave II deri XII.

Për vizitë në këtë garë ishte edhe drejtori i Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Drenasit, Muhamet Gjoka, i cili… Read More

3 days ago

Hoxha Armend Haxhiu me shoqatën “Bereqeti” ndihmojnë veteranin e UÇK-së me kushte të rënda nga Prekazi

Shoqata humanitare "Bereqeti" nga Mitrovica ka ndihmuar ish ushtarin e UÇK-së nga Prekazi. Hoxha Armend Haxhiu ka dërguar ndihma të… Read More

3 days ago