Restaurant Blinaja

Lajme

Vendimi i fundit për 30% e tërheqjes nga Trusti

Nesër në Komisionin për Buxhet pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë iniciativa… Read More

56 mins ago

Biblioteka e Drenasit bëhet me Këndin arkivor me qasje në Arkivat e Shqipërisë

Studiuesit, studentët dhe qytetarët e Drenasit nga salla e Bibliotekës në qytetin e Drenasit mund të ketë kyçje në arkivat… Read More

57 mins ago

VIDEO / Punëtorët e një marketi në Kosovë konfrontohen me hajnin e armatosur derisa vjen Policia

Një person i armatosur është futur në një market në Gjilan. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga RTV Dukagjini,… Read More

2 hours ago

“A del najherë në Skenderaj”, kërcënohet 20-vjeçari, kërkon ndihmën e Policisë pas mesazheve paralajmëruese që mori

Edhe Denoncimi për kanosje i një qytetari në Skenderaj, i cili po pretendon se është kërcënuar për shkak të haraçit,… Read More

8 hours ago

Vuçiq: Jam Presidenti më budalla në botë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, në një intervistë për TV Pink ka thënë se i vjen keq për vendimin e… Read More

8 hours ago

Gazetari amerikan e pyet futbollistin serb për skandalin me flamur, ky ishte reagimi i shpejtë nga zyrtari i Federatës serbe

Serbët nuk kanë pranuar të flasin rreth shfaqjes së flamurit skandaloz në dhomën e tyre të zhveshjes nga ndeshja Brazil… Read More

10 hours ago

Каmionistja shqiptare në Itali: Deri 4 mijë euro në muaj fitoj si kamioniste, реѕë ditë punë në javë

Kamionistja shqiptare që jeton në Itali, Bianka Dervishi është shprehur se rroga bazë që marrin është 2300 euro. E ftuar… Read More

10 hours ago

I mbeti në gjysmë rruga për në atdhe, kosovari vdes në një aksident në Beograd!

Sot ka ndodhur një aksident me fatalitet në autostradë në Beograd.   Burime të Indeksonline tregojnë se plagëve të marra… Read More

22 hours ago

Lladrovci uron 28 Nëntorin: Shqiptarë, kudo jeni, gëzuar!

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka uruar 28 Nëntorin për të gjithë shqiptarët kudo janë. Në këtë ditë… Read More

1 day ago

Komuna e Drenasit shënon 28 Nëntorin, festën e Flamurit

Me rastin e shënimit të festës së 28 Nëntorit, ditës së Flamurit dhe Pavarësisë̈ së Shqipërisë̈, ditëlindjes së Komandantit Legjendar… Read More

1 day ago