Restaurant Blinaja

Sport

Ky është Ibrahim Cërvadiku asistuesi më i mirë sivjet në futbollin kosovar

Si Mesut Ozil në kohën e tij, Ibrahim Cërvdiku ka sezonin e karrierës sivjet. Ylli 20 vjeçar i Ferronikeli është… Read More

2 days ago

Futbollisti shqiptar që po mahnitë të gjithë, vetëm 10 vjeçar por supertalent, Erton Orllati

Kur shikon sesi manovron me topin, atëherë sheh pritshmëritë e mëdha për superfutbollistin e ri në moshë por jo edhe… Read More

3 weeks ago

Oferta nga Kosova, Shqipëria e Turqia, të gjithë në kërkim të Modriqit kosovar, asistuesi më i mirë në Ligën e Parë Ibrahim Cërvadiku

Ferronikeli po marshon me hapa të sigurt drejt Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra nga Drenasi është lidere dhe ka… Read More

2 months ago

FIFA dënon Serbinë për sjelljet e pahijshme ndaj Xhakës e Shaqirit

Federata Ndërkombëtare e Futbollit ka dënuar sërish Serbinë. FIFA të premten e dënoi Federatën serbe me 50 mijë franga për… Read More

2 months ago

Skandaloze: Flamuri serb në hartën e Kosovës tani edhe në basketboll

Flamuri serb me hartën e Kosovës është shfaqur sërish, këtë herë në ndeshje basketbolli. Bëhet fjalë për ndeshjen ndërmjet dy… Read More

3 months ago

Zviceranët kërkojnë që Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit

Tifozët zviceranë janë duke kërkuar që Granit Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit. Gazeta më e madhe zvicerane, Blick ka… Read More

3 months ago

Kryetari Lladrovci uron Ragip Xhakën, i dëshiron suksese Granitit

Kryetari Ramiz Lladrovci ka shpërndarë fotografi së bashku me familjen Xhaka. Para pak ditësh Ragip Xhaka, babai i futbollistëve shqiptar… Read More

3 months ago

LAJMI I FUNDIT | FIFA mer vendim mbi Granit Xhaka dhe trajnerin e Serbisë!

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, nuk duhet tëskualifikohet apo gjobitet pas ngjarjeve pasndeshjes kundër Serbisë, sipas RSI.Mesfushori i Arsenalit kishte… Read More

3 months ago

Boksieri shqiptar e nokauton serbin qysh në raundin e parë

Roberto Bakaj e ka mundur me nokaut qysh në raundin e parë boksierin serb, Jovan Zdelar. Boksieri shqiptar ishte i… Read More

3 months ago

E quajti Granitin ‘rrugaç’, Ragim Xhaka i reagon ashpër Zana Avdiut

Zana Avdiu u bë virale me një postim që e kritikonte Granit Xhakën për gjestin që e bëri në ndeshjen… Read More

3 months ago