Restaurant Blinaja
Categories: Sport

“Duhet të kujdesemi për veten”: Këto janë fjalët e Xhakës për ndeshjen ndaj Serbisë

Restaurant Blinaja

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka qenë i kujdesshëm në përgjigjet kur është pyetur për përballjen me Serbinë. Ai ka thënë se fokusi i tyre është në fushë, jo edhe jashtë saj.

“Nuk na intereson rezultati. Bëhet fjalë për futbollin, duhet të kujdesemi për veten. Të dyja përfaqësueset duam fitore. Kjo është më e rëndësishmja. Ne jemi këtu për të luajtur futboll, kjo është gjëja më e rëndësishme”, ka thënë Xhaka në konferencën për media të mërkurën.

Të enjten Zvicra luan ndaj Kamerunit, ndërsa ndeshjen e dytë në grupin G e luan ndaj Brazilit.

Të tretën e ka me Serbinë. Me Serbinë ishte përballur edhe në Botërorin “Rusia 2018”.

Zvicra pati fituar 2:1 falë dy golave të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Të dy festuan golat e tyre duke krijuar me duar shqiponjën dykrerëshe.

Share
admin

Recent Posts

Këta janë dy të rinjtë që u arrestuan për drogë në Fushë Kosovë, njëri shitës e tjetri përdorues

Gazeta Sinjali sot raportoi për arrestimin e dy personave në Fushë Kosovë, të cilët janë… Read More

1 hour ago

Njoftim nga KRU “Prishtina” për gjendjen e krijuar me turbullirën e ujit në kanalin e Ibër Lepencit dhe zgjidhjet alternative për furnizim

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut ditët të fundit, janë rritur edhe rrjedhjet… Read More

3 hours ago

Aksident me fatalitet, vetura godet për vdekje një këmbësore

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën ‘Ismail Kryeziu’ në lagjen… Read More

5 hours ago

VIDEO / Ndodh edhe kjo: Një punëtor i marketit ia kafshon veshin konsumatorit në Fushë Kosovë

Në emisionin Mëngjesit në Kanal 10, me një lidhje direkte është raportuar për një sulm… Read More

6 hours ago

Ish-kryeprokurori Jack Smith pëson aksident në Hagë

Të martën, në Gjykatën e 11-të Apelit, Qarku i Atalantas, janë përballur në sallën e… Read More

6 hours ago

Qeveria miraton Projektligjin e Pagave e atë për Zyrtarët Publik

Qeveria e Kosovës i ka dhënë dritë jeshile dy projektligjeve atij për Zyrtarët Publik dhe… Read More

6 hours ago