Restaurant Blinaja

E rëndë: Kjo është familja Ahmeti që u shua tragjikisht në aksidentin në Bullgari

Restaurant Blinaja

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tashmë është në Bullgari për shkak të tragjedisë së tmerrshme në autostradën Struma.

Në intervistë për Bulgaria ON AIR, kryeministri Zaev tha se do të takohet me gjatë të mbijetuarit e tragjedisë.

“Ai më tha se ka dëgjuar eksplodim. Ai dhe gjashtë të mbijetuarit e tjerë i kanë thyer dritare e autobusit dhe kanë arritur të ikin dhe të shpëtojnë. Viktimat e tragjedisë janë të moshës prej 25-30 vjeç, ka edhe fëmijë. Tragjedia është e madhe”, tha Zaev.

Në këtë fazë nga autoritetet maqedonase nuk pritet hetim paralel.

“Ju besojmë kolegëve tanë bullgarë. Nëse u duhet ndihmë, jemi të gatshëm të ndihmojmë në hetim. Tani më e rëndësishmja është të shohim t’u ndihmojmë të lënduarve”, tha Zaev.

Mediat kanë publikuar fotografi të një familjeje që u shua në aksident.

Share
admin

Recent Posts

EULEX konfirmon shtimin e trupave në Veri të Kosovës: Do jenë përkohësisht këtu

Misioni i BE-së për sundim të ligjit (EULEX) ka njoftuar se njësiti policor i tij… Read More

1 hour ago

Tronditëse: Dhunohet seksualisht një 72-vjeçare në Skenderaj, i dyshuari rreth 25-vjeç

Ngacmimet, sulmet dhe dhuna seksuale ndaj vajzave dhe grave në Kosovë është shndërruar në fenomen… Read More

2 hours ago

QKMF-ja në Drenas emëron infermierin Koordinator të Cilësisë, mjekët kundërshtojnë (VIDEO)

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare të Drenasit, ka një muaj që postin e ushtruesit… Read More

2 hours ago

Prifti, mesazh nga xhamia: Të ishim sa gjysma e muslimamëve!

Një prift ortodoks nga Elbasani ka besuar me pohimet e tij nga një vizitë në… Read More

12 hours ago

Banori i Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë: Thirre menjëherë policinë, këtu po më rrahin (VIDEO)

“Thirre menjëherë Policinë”, ishte lutja që një banor i Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë i… Read More

13 hours ago

Arrestohet ushtari i FSK-së, dyshohet për gjuajtje me armë pas përleshjes fizike me babanë e bashkëshortes së tij

Një ushtar i FSK-së sot është arrestuar në Suharekë pasi dyshohet se pas një përleshjeje… Read More

14 hours ago