Restaurant Blinaja

Fustane për meshkuj – një nga trendet kryesore për vitin 2021

Restaurant Blinaja

Pantallonat e gjera për burra janë një nga pjesët më të dëshirueshme të veshjeve për vitin 2021, sipas hulumtimit nga kompania “Lyst”, dhe koleksionet e modës për sezonin vjeshtë/ dimër janë të mbushura me modele të ndryshme të kësaj pjese të veçantë të veshjeve.

Edhe pse fundet e meshkujve nuk janë asgjë e re, duket se koha post-pandemike ka bërë që tendencat e modës të përqendrohen te komoditeti dhe liria, e cila është pjesërisht arsyeja pse gjithnjë e më shumë burra veshin dhe blejnë funde, raporton The Guardian.

Sipas ”The Guardian”, trendi i ri befasues reflekton se si jeta e pandemisë “çliroi burrat nga rregullat standarde të veshjes”.

Këngëtari Harry Styles është udhëheqësi i kësaj tendence.

Share
admin

Recent Posts

Ramush Haradinaj tregon pse e la takimin me Kurtin: Na mbante ligjërata

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka treguar arsyen e largimit nga takimi me Kurtin dhe… Read More

55 mins ago

60-vjeçari dyshohet se bëri vetëvrasje

Një 60-vjeçar dyshohet se ka bërë vetëvrasje në qytetin e Gjilanit. Lajmin për Gazetën Express… Read More

2 hours ago

E rëndë: Djali rrah me grushte babain 81-vjeçar, ai detyrohet të kërkojë ndihmë nga Policia

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima… Read More

2 hours ago

Për nderë të Besartës, vajzës së Hamëz Jasharit, mërgimtari nga Kumanova e kishte pagëzuar vajzën e tij me emrin e saj! (FOTO)

Besarta Jashari, e bija e heroit të kombit, Hamëz Jashari, ishte e mbijetuara e vetme… Read More

11 hours ago

Ekskluzive: Këta janë dy burrat dhe dy gratë që u arrestuan për drogë në Komoran

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion policor që rezultoi… Read More

12 hours ago

Policia e Kosovës arreston katër persona

Policia e Kosovës, konkretisht njësitë policore nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë –… Read More

12 hours ago