Restaurant Blinaja
Categories: Lajme

Gjinovci pas marrëveshjes për targa: Dobët Kurti, shumë dobët

Restaurant Blinaja

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për marrëveshjen e arritur sonte në Bruksel për targat.

“Dobët Kurti, shumë dobët”, ka shkruar në një reagim Gjinovci.

Pak më pas, Gjinovci ka reaguar sërish.

Ai ka thënë se Kurti u tërhoq pasi e futi Kosovën në “fesatë” me të gjithë botën.

“Na shtini n’fesatë me krejt dyjenë e u tërhoq. E sovranitetit çka pi bojmë tash?”, ka shkruar Gjinovci.

Share
admin

Recent Posts

Molliqaj: Kaq e pati “rezistenca e Albin Kurtit”

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë… Read More

3 mins ago

Driton Ajazi: Stop grabitjes së pronës publike

STOP GRABITJES SË PRONËS PUBLIKE NË DRENAS Siç, thonte, Baez: "Nëse nuk lufton për t’i… Read More

11 hours ago

LAJMI I FUNDIT / Arrihet marrëveshja për targat në Bruksel

Kosova dhe Serbia, të mërkurën mbrëma kanë arritur marrëveshje për targat, në Bruksel. Përfaqësuesi i… Read More

12 hours ago

Knaus: BE-ja po e bullizon Kurtin si ish i burgosur i Millosheviqit dhe po e simpatizon Vuçiqin si ish-ministër i tij – kjo është e rrezikshme

Presidenti i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, ka hedhur një sërë kritikash ndaj Bashkimit… Read More

14 hours ago

Me nderime të larta, varroset kadeti i Policisë së Kosovës që vdiq në aksident trafiku

I është dhënë lamtumira e fundit Flordian Shabaj – kadet i Policisë së Kosovës i… Read More

14 hours ago

“Duhet të kujdesemi për veten”: Këto janë fjalët e Xhakës për ndeshjen ndaj Serbisë

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka qenë i kujdesshëm në përgjigjet kur është pyetur për… Read More

16 hours ago