Restaurant Blinaja

“I gjithë Skënderaj është me ju”, Komuna ua siguron një banesë tre fëmijëve të familjes Qerimi pasi babi ua vrau nënën në Llaushë

Restaurant Blinaja

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Fadil Nura, ka njoftuar se fëmijët e familjes Qerimi, ku ndodhi tragjedia në Llaushë të Skënderajt, janë vendosur sot në një banesë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Nura ka bërë me dije se përveç banesës, ata do t’i mbështesin edhe me veprime të tjera.

“Tre fëmijë të mrekullueshëm me zemër të madhe që po përjetojnë momente të vështira pas ngjarjes tragjike që u ndodhi ditë më parë, do të bëjmë gjithçka të mundshme që të mos ndihen kurrë të vetmuar. Jo vetëm një banesë që mund të jetë më e pakta në këtë kohë, por do t’iu ofrojmë edhe ngrohtësi, si të ishim një familje biologjike, duke i mbështetur edhe me veprime të tjera të nevojshme që i kërkon jeta. I gjithë Skenderaj është me ju”, ka shkruar Nura.

Ndryshe, 48-vjeçarja Lirije Qerimaj që u vra të mërkurën në Llaushë të Skenderajt, dyshohet se kishte përjetuar dhunë fizike dhe psikike edhe në të kaluarën, nga i dyshuari bashkëshorti i saj Skender Qerimaj.

Viktima, Lirije Qerimaj, e kishte raportuar dhunën e burrit më 1 janar në Stacionin Policor në Skenderaj, nga ku kishte kërkuar edhe urdhër-mbrojtje.

Por edhe pas raportimit të dhunës në polici, ajo ishte vrarë pesë ditë më vonë.

Share
admin

Recent Posts

4 persona rrahin keq një 23 vjeçar në Drenas

Një përleshje brutale mes disa personave ka ndodhur të hënën në Drenas, ku një person… Read More

4 hours ago

Ramush Haradinaj tregon pse e la takimin me Kurtin: Na mbante ligjërata

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka treguar arsyen e largimit nga takimi me Kurtin dhe… Read More

6 hours ago

60-vjeçari dyshohet se bëri vetëvrasje

Një 60-vjeçar dyshohet se ka bërë vetëvrasje në qytetin e Gjilanit. Lajmin për Gazetën Express… Read More

7 hours ago

E rëndë: Djali rrah me grushte babain 81-vjeçar, ai detyrohet të kërkojë ndihmë nga Policia

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima… Read More

7 hours ago

Për nderë të Besartës, vajzës së Hamëz Jasharit, mërgimtari nga Kumanova e kishte pagëzuar vajzën e tij me emrin e saj! (FOTO)

Besarta Jashari, e bija e heroit të kombit, Hamëz Jashari, ishte e mbijetuara e vetme… Read More

16 hours ago

Ekskluzive: Këta janë dy burrat dhe dy gratë që u arrestuan për drogë në Komoran

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion policor që rezultoi… Read More

17 hours ago