Ky është i dyshuari që tentoi ta dhunojë 12-vjeçaren, e mori vajzën dhe u zhduk para syve të nënës së saj

Gazeta Sinjali raportoi sot për një rast të tentim dhunimit që ndodhi mbrëmë në Fushë Kosovë, ku një 20-vjeçar tentoi ta keqtrajtojë seksualisht një vajzë të mitur, të moshës 12-vjeçare. I riu dyshohet se e mori vajzën nga sheshi në Prishtinë dhe më pas e çoi në banesën e tij. Pas denoncimit të rastit, ai ka përfunduar në prangat e Policisë.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Redon Kapitin, 20-vjeçar, i cili tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor.

Si përfundoi vajza në duart e të dyshuarit dhe kur u zbulua rasti.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se gjithçka ndodhi gjatë ditës së djeshme, kur i riu mori vajzën nga sheshi kryesor në Prishtinë dhe e dërgoi në banesën e tij në Fushë Kosovë. E mitura ishte më nënën e saj në shesh kur papritmas u zhduk dhe nuk dihej për fatin e saj. Kjo bëri që nëna të alarmohej dhe të niset për Polici, ku denoncoi se e bija i ka humbur.

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist