Lajm i hidhur: Vdes ish-ushtari i UÇK-së Adem Buliqi nga fshati Çubrel i Skenderajt

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Buliqi nga fshati Çubrel i Komunës së Skenderajt.

Këtë e ka bërë të ditur për rajonin bashkëluftëtari i Ademit, Kasimi.

I ndjeri ishte figura e dalluar e Ushtrise Çlirimitare te Kosoves, nga fshati Çubrel.

Njoftimi i tij i plotë:

Sot ndërroi jetë luftëtari dhe invalidi i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Buliqi!