Restaurant Blinaja
Lajme

Molliqaj: Kaq e pati “rezistenca e Albin Kurtit”

Restaurant Blinaja

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave.

Molliqaj përmes një shkrimi në Facebook tha se kaq e pati rezistenca e kryeministrit Albin Kurti.

Postimi i plotë:

Prej #RKS drejt e n’targat KM. Kaq e pati “rezistenca e Albin Kurtit”. Sonte nënshkruan marrëveshje që as ata vetë s’po mund ta mbrojnë.

Por më e rënda është që dakordimi i sontëm hap rrugën për dakordimet e reja. Krejt zhvillimet dhe tensionimet për targat u bën për t’ia hapur rrugën planit franko-gjerman ku nuk ka njohje e ka Asociacion.

Kjo është trajektorja e Albin Kurtit: përmes imazhit të rezistencës, i pranon të gjitha marrëveshjet e dëmshme me Serbinë. Marrëveshjet që nuk e zgjidhin problemin, dhe na e lënë brenda konfliktin.

Share
admin

Recent Posts

Gjinovci pas marrëveshjes për targa: Dobët Kurti, shumë dobët

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për marrëveshjen e… Read More

10 hours ago

Driton Ajazi: Stop grabitjes së pronës publike

STOP GRABITJES SË PRONËS PUBLIKE NË DRENAS Siç, thonte, Baez: "Nëse nuk lufton për t’i… Read More

11 hours ago

LAJMI I FUNDIT / Arrihet marrëveshja për targat në Bruksel

Kosova dhe Serbia, të mërkurën mbrëma kanë arritur marrëveshje për targat, në Bruksel. Përfaqësuesi i… Read More

12 hours ago

Knaus: BE-ja po e bullizon Kurtin si ish i burgosur i Millosheviqit dhe po e simpatizon Vuçiqin si ish-ministër i tij – kjo është e rrezikshme

Presidenti i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, ka hedhur një sërë kritikash ndaj Bashkimit… Read More

13 hours ago

Me nderime të larta, varroset kadeti i Policisë së Kosovës që vdiq në aksident trafiku

I është dhënë lamtumira e fundit Flordian Shabaj – kadet i Policisë së Kosovës i… Read More

14 hours ago

“Duhet të kujdesemi për veten”: Këto janë fjalët e Xhakës për ndeshjen ndaj Serbisë

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka qenë i kujdesshëm në përgjigjet kur është pyetur për… Read More

16 hours ago