Restaurant Blinaja

Nuk ka lirim, Hashim Thaçit i vazhdohet paraburgimi nga Specialja

Restaurant Blinaja

Ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi i është vazhduar paraburgimi nga Gjykata Speciale në Hagë.

Vendimi është marrë nga gjyqtari i Procedurës Paraprake.

Këtë e bëri të ditur sot në seancë, avokati i Thaçit, Gregory Keohe.

“Unë e kuptoj që i nderuari gjykatës ka marrë vendim për mbajtjen në paraburgim sot paradite, dhe kjo do ta apelohet”, tha ai.

Kësisoj, gjykata me kërkesë të avokatëve ka marrë vendim që të zgjatet afati edhe për rishikimin tjetër të paraburgimit.

Share
admin

Recent Posts

Skënderaj/ Vajza me probleme mendore i thyen xhamat e banesave, e lajmëron nëna e vet në polici

Dje rreth orës 18:00 policia ka pranuar një raportim nga një grua për sulm në… Read More

2 hours ago

“Shpërthen konflikti”në një familje rrahen mes veti dy kunata

Një rast i ngjashëm i dhunës në familje ku të përfshira janë dy kunata është… Read More

4 hours ago

Rrahje masive me thika e ‘stupc’ mes të rinjve në Drenas: 9 persona të përfshirë, tre dërgohen në QKUK

Një përleshje brutale mes disa personave ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Ilaz Kodra” në Drenas,… Read More

16 hours ago

Emocionuese: Mes lotëve nënat nga Drenasi urojnë personin që u ka dërguar lule dhe një zarf me para

Gazetari i T7 po vazhdon ti gëzoi personat në rajone të ndryshmevtë vendit. Këtë herë… Read More

20 hours ago

Me Akademi Solemne shënohet 28 Nëntori, Dita e Flamurit

Me rastin e shënimit të festes së 28 Nëntorit, ditës së Flamurit dhe Pavarësisë̈ së… Read More

22 hours ago

Për nder të 28 Nëntorit, prezantohen punimet personale të piktorit Nazmi Heta

Më rastin e shënimit të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit, daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare… Read More

23 hours ago