Shpërthim në KEDS, një punëtor dërgohet me urgjencë në spital

Një shpërthim ka ndodhur para pak çastesh në zyrat qendrore të KEDS-it në Prishtinë, ku edhe një person është lënduar.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, duke treguar se i lënduari është dërguar në spital.

“Ka ndodhur një shpërthim gjatë operimeve. Një punëtor është lënduar gjatë inspektimit. Është njoftuar policia dhe ndihma e shpejtë. Punëtori është jashtë rrezikut për jetë nga të dhënat që i kemi marrë nga spitali”, ka thënë Buzhala.