Restaurant Blinaja

Si nëpër filma: Vetura në lëvizje goditet me breshëri plumbash, dy persona përfundojnë në spital

Restaurant Blinaja

Një tentim vrasje ka ndodhur në qytetin e Pejës.

Më saktësisht në fshatin Raushiq në Pejë një veturë e cila ishte në lëvizje me dy persona brenda është goditur me breshëri plumbash.

Si pasojë e kësaj, njëri nga dy personat që ishte në veturë ka pësuar lëndime dhe është dërguar në Spitalin e Pejës, ndërsa tjetri në QKUK.

Njoftimi i policisë:

VRASJE NË TENTATIVË

Fsh. Raushiq, Pejë 25.12.2021 – 23:25. Dy viktima meshkuj kosovarë kanë informuar se nga persona të pa njohur është qëlluar –shtënë me armë zjarri vetura e tyre (që ishte në lëvizje) dhe si pasojë viktimat janë lënduar.

Njëri nga viktima është dërguar në Spitalin e Pejës, ndërsa tjetri është dërguar në QKUK.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një karikator me 10 fishekë.

Rasti është duke u hetuar.

Share
admin

Recent Posts

Lladrovci uron 28 Nëntorin: Shqiptarë, kudo jeni, gëzuar!

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka uruar 28 Nëntorin për të gjithë shqiptarët… Read More

4 hours ago

Komuna e Drenasit shënon 28 Nëntorin, festën e Flamurit

Me rastin e shënimit të festës së 28 Nëntorit, ditës së Flamurit dhe Pavarësisë̈ së… Read More

5 hours ago

Komentatori i RTK-së injoron lojtarët serb për 28 Nëntor, refuzon t’ua përmend emrat

Komentatori i Sportit në RTK, Arben Berisha, ka refuzuar ti përmend emrat e futbollisteve serb… Read More

6 hours ago

E dhimbshme: Ky është punëtori që vdiq në QKUK pasi u lëndua në vinçin e kompanisë ‘Euro-Abi’

Muajve të fundit ka pasur disa raste tragjike të vdekjeve të punëtorëve si pasojë e… Read More

8 hours ago

“Google” vishet kuqezi: Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri

Në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, motori i kërkimit “Google” është ‘veshur’ kuq e zi.… Read More

9 hours ago

24 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë – Ditëlindja e Adem Jasharit

Sot më 28 nëntor bëhen 24 vjet nga dala publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.… Read More

9 hours ago