Restaurant Blinaja

Sot, Drenasi voton!

Restaurant Blinaja

Sot në Kosovë mbahen zgjedhjet e raundit të dytë për kryetarë në 21 komuna, përfshirë edhe Drenasin.

Gara zhvillohet mes Ramiz Lladrovci – PDK dhe
Driton Ajazi – Demokratët për Drenasin.

Vendvotimet janë hapur në orën 7:00 të mëngjesit dhe do të mbyllën në orën 19:00.

Share
admin

Recent Posts

Vetura godet një nxënës në Zabel të Ulët të Drenasit

Një nxënës i shkollës “Arif Shala” në fshatin Korreticë të Drenasit është goditur nga një… Read More

1 hour ago

Shembull i mirë: Policët e Skënderajt i organizojnë pritje e respekt kolegut të tyre që ishte në ShBA

Policët e stacionit policor në Skënderaj kanë dhënë një shembull mjaft të mirë për shoqërinë… Read More

2 hours ago

Kryetari Lladrovci priti në takim ambasadorin finlandez Nissinen, gatishmëri për thellim bashkëpunimi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, priti në takim, ambasadorin finlandez në Kosovë, z.… Read More

4 hours ago

Mbrojtja e Kadri Veselit i kërkon gjyqtarit të mos vendos për vazhdim paraburgimi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka parashtruar një shkresë të re gjyqtarit të procedurës… Read More

4 hours ago

Mes dhimbjes dhe lotëve rivarrosen 10 dëshmorë në Drenicë

10 dëshmorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë rivarrosur sot në Drenicë. Driton Ibrahimi, Kadri… Read More

4 hours ago

Mes dhimbjes dhe lotëve rivarrosen 10 dëshmorë në Drenicë

10 dëshmorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë rivarrosur sot në Drenicë. Driton Ibrahimi, Kadri… Read More

4 hours ago