Restaurant Blinaja

Tragjedi e madhe, 46 udhëtarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në një aksident trafiku në Bullgari

Restaurant Blinaja

Të paktën 46 persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur në autostradën Struma në Bullgari, shkruan BGNES.

Në aksidentin kanë qenë 52 persona. Gjashtë persona të cilët i kanë mbijetuar aksidentit janë në spitalin “Pirgov” në Sofje.

Mes të vdekurve ka pasur 12 të mitur, në mesin e të cilëve dhe dy binjak.

“Në ‘Pirogov’ janë vendosur shtatë persona të gjithë me djegie në trup.  Njerëzit janë në gjendje të rëndë kanë humbur familjarët”, ka thënë Maja Argirova, udhëheqëse e klinikës në “Pirgov”.

Autobusi rreth orës 21:00 ka hyrë në pikën kufitare Kapitan Andreev. Rretho orës 3:00 ka ndodhur aksidenti në autostradën Sofje- Bllogoevgrad.

Share
admin

Recent Posts

Sulmohet me thikë në kokë një nxënës në Drenas, arrestohet 17-vjeçari i dyshuar

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta.… Read More

4 hours ago

E dhimbshme: Pas 20 viteve punë, polici nga Skënderaj detyrohet ta lë uniformën dhe të niset për gurbet

Polici i Njësisë Speciale të Kosovës në Mitrovicë, Halil Fazliu nga Vitaku i Skënderajt ka… Read More

4 hours ago

Vuçiq: Situata është e rëndë, pranë konfliktit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është drejtuar popullit serb nga ora 19:00, përmes një konference… Read More

7 hours ago

KEDS jep njoftimin për punime në rrjet, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet, të cilat janë paraparë për ditën e nesërme.… Read More

8 hours ago

Nesër Polica e Kosovës nis gjobitjet për targat ilegale serbe

Policia e Kosovës nga nesër (22 nëntor) do të nis shqiptimin e gjobave për qytetarët… Read More

8 hours ago

Mjekët parashikuan se ai nuk do të jetonte më shumë se 15 vjet

Në segmentin hapës, gjigandi i kinemasë Morgan Freeman u tha shikuesve se “ne të gjithë… Read More

9 hours ago