Vdiq para 2 vitesh në aksident/ Me rastin e fejesës, vëllau i Xhemajl Gashit prek me fjalët

Xhemajl Gashi humbi jetën në aksident trafiku para 2 vitesh, derisa la prapa familjen e pikëlluar perjetësisht.

Vëllau i tij i vogël, Altini u fejua sot. Derisa pranë varrit të të ndjerit u shpreh me fjalë emocionuese, shkruan DrenicaSot.

Altini gjithashtu ka bërë një postim që thyen zemrat dhe lëndon këdo që e lexon.

Më poshtë shkrimi i tij pa ndërhyrje:

Morra fleten edhe poi shkruj do fjal kishum shum palen per jeten Per te ardhmen don zoti Sot un po festoj po meni munges tmadhe nshpirt pa ty Vllau jem xhemjal Vllau yt i vogel po Fejohet ngat ikom krejt po ty ste kam Mem perqfu e mem than qe tash jom rrit e jam ba burr kto fjal ka pi shkruj zmera pom dridhet Lot pikojn U lodha shumm pa ty dille spo rrezon pa ty perhaj te qoft edhe ty o xhem o vlla edhe pse sje ktu Erdha te vorri met kallxu qe un sot Po fejona e ti sje mesin ton Dajt e nipa e shok tu erdhen mem uru po kur I pash besom qe mu dok qe pot sho gjall mesin ton kto fjal Ka pi shkruj zemra don mem plas Po
ta kom dhan fjalen qe mu kemi me keni me kan krenar… shpija re sot po stolis
fejesa e vllaut Tan xhemjal
ja ka nis me daten 24/09/2022…eeee zogjt e malit ka nis po knojn 2 her selam ovlla selam pot qojn 17vejt vllaun qe e ke lan e poe bajn dhanderr e sonte pom fejojn shum jan gzu famile dajt e nipa e shok per kit fejes ne shpin tone o vlla se prej dates 14/09/2020 veq Me vujtet kem
kalu o vlla… per mu Zemra mal
sot ju ka ba o vlla buzqeshja sot mamit e babit ju ra ftyre sot kto fjal qe poi shenoj me lot nsy e me merzi qe sot ti sje ktu mem uru fejsen sot jan ba kanga e loti bashk tan po thojn trashgime A\M qifit tri a bre vlla tishe kan edhe ti ktu mesen ton kto fjal un prej gojes tane mi ni Po qeshtu zoti e kish desht po ishallaha takhum ne parajse.

te kujtojm me Malll Krejt familja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *