Vetura godet një vajzë në Skenderaj, dërgohet me urgjencë për spital

Në vajzë e mitur është goditur nga një veturë, në fshatin Klinë të Epërme.

Ngjarja ka ndodhur sonte rreth orës 18:30, shkruan “Jepi zë”.

E mitura ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar me urgjencë për trajtim mjekësor në spitalin rajonal të Mitrovicës.

Ekipët policore kanë dalur në vendin e ngjarjës dhe janë duke u marrë me rastin.